B7 a veřejná sbírka "Každý metr pomáhá"

01.09.2015 08:45

Adidas - Continental Beskydská sedmička je eXtrémní přechod Beskyd Javorový - Javorník a má statut Otevřeného Mistrovství České republiky v horském maratonu dvojic.

Stalo se již tradicí, že během závodu ADIDAS - CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA je v cílovém prostoru na náměstí Míru ve Frenštátu pod Radhoštěm umístěna kasička, do které můžou závodníci a návštěvníci přispět podle svého uvážení vybrané neziskové organizaci.
Kasička se stejně jako v předchozích ročnících nachází na vrcholu 5m vysoké pyramidy, modelu hory K2. Atrakce slouží nejen jako "rozhledna" pro diváky, ale také je finálním výstupem pro dobíhající sportovce.

Kaňka vyhlásila mezi svými zaměstnanci a jejich rodinnými příslušníky dobrovolnickou pohotovost a vyslala do Beskyd početný tým, který byl závodníkům na celé trati oporou. Zaměstnanci s klienty připravili pro každého závodníka dárek, který, jak doufáme, symbolicky poděkuje za každý metr. Zážitky z akce byly velmi emotivní a silné a tomu odpovídá i výtěžek.

 

Do kasičky veřejné sbírky "KAŽDÝ METR POMÁHÁ"na pyramidě přispěli letos účastníci závadu úžasných a rekordních 48.925,- Kč. Dalších 25.000,- věnoval jako dar Kaňce INSTITUT Bazální stimulace®..

Peníze Kaňce umožní zaplatit náročný kurz Vojtovy metody pro fyzioterapeutku. Díky tomu dětští klienti Centra Kaňka nemusí dojíždět kvůli této terapeutické metodě s rodiči do jiných zařízení, což v konečném důsledku velmi napomáhá ke snížení psychické a fyzické zátěže pečovatelů. O získání financí na doplnění Vojtovy metody do spektra terapií, které v Kaňce děti mohou využívat ke zlepšování svého zdravotního stavu, jsme usilovali již velmi dlouho. Vojtova metoda pomáhá dětem zlepšit jejich pohybové možnosti. Závodníci tak svým pohybem přeneseně umožní i dětem s postižením zapojit se do sportovních aktivit - třeba na upraveném kole či monolyži.

 Děkujeme B7 nejenom za finanční pomoc!