Maur a Desdemona. Láska je vášeň... a ti dva se tolik milovali!

08.04.2014 19:00

 

Divadelní spolek Kašpar v klasické hře Othello hrál 8.dubna 2014  v Divadle Oskara Nedbala v Táboře pro Kaňku - výkony herců v čele s Janem Potměšilem byly strhující. 

Výtěžek ze vstupného a dalších finančních prostředků získaných od firmy Silon s.r.o., Nadace České pojišťovny, Města Tábor a projektu "Era pomáhá regionům" v souvislosti s představením byly použity na dokončení „Projektu, který otevírá dveře“. Konkrétně byly v rámci odstranění bariér pořízeny v pořadí již druhé automaticky otevírané dveře usnadňující dětem s postižením pohyb v Kaňce.

 

Silný zážitek z představení plného vášně a lásky byl umocněn i tím, že všichni přítomní svou účastí pomohli ušlechtilé věci. A Centrum Kaňka pomoc na své cestě potřebuje, aby samo mohlo pomáhat dětem s postižením a jejich rodinám.

Na počátku myšlenky, na jejímž konci ve všech pavilonech Centra Kaňka stojí ony zmíněné dveře na fotobuňku, byl projekt "ERA pomáhá regionům", ve kterém Kaňka získala základní částku.

Společenská odpovědnost firem je vlastní i společnosti SILON s.r.o, kterou Centrum Kaňka nově přivítala mezi partnery Kaňky. Společnost Silon se postarala o překvapení večera a snahu o získání v pořadí druhých automaticky otevíraných dveří pro vozíčkáře korunovala šekem na 100.000 Kč. Ten umožní vybudovat i dveře třetí a zároveň poslední a tím symbolicky odstranit bariéry v Kaňce.  Finanční ředitel pan Bernard Morawitz ocenil lásku a profesionalitu, kterých se dětem s postižením v Kaňce dostává, o čemž se nedávno osobně přesvědčil při předávání rehabilitačního přístroje Motomed do provozu.

Již druhým rokem se v jarních benefičních aktivitách partnerem Kaňky stala ČESKÁ POJIŠŤOVNA a.s., která pomohla Kaňce zajistit náklady spojené s uspořádáním akce – v souznění s citátem Benjamina Franklina, který její zemský ředitel pan Tomáš Jelínek uvedl na pódiu: „Nejkrásnější a největší umění je umění dávat.“

Akce proběhla za podpory MĚSTA TÁBOR a jeho starosty pana Jiřího Fišera, který nad představením převzal záštitu.

„Ať už diváci přišli kvůli Shakespearovi, výkonům herců, či jako mnozí zaměstnanci, uživatelé, naši přátelé a sponzoři Kaňky, nebo  nás přišli hromadně podpořit jako zaměstnanci, klienti a studenti partnerských organizací a firem, Centrum Kaňka tuto podporu velmi intenzivně vnímá, váží si jí a děkuje za ni.“ uvedla organizátorka akce Ludmila Budilová. „Kromě velkorysého přístupu hlavních partnerů akce si osobně velmi cením také například přístupu zaměstnanců Gymnázia Pierra de Coubertina, Města Tábor, firmy Zeelandia, ZŠ Švehlova a dalších, kteří vstupenky hromadně nakoupili s tím, že tak Kaňku cíleně podpoří. Nebo kteří se, třeba jako náš dlouholetý sponzor stavební firma HORA, po představení ozvali,  že chtějí také přispět a že máme připravit darovací smlouvu. Jsou to moc hezká gesta, která nám pomáhají jít dál.“