Divadelní dílna v Jihočeském divadle

22.12.2016 09:26

Dne 25. 11. 2016 jsme se opět po roce vydali do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Po interaktivní prohlídce divadla v minulém roce, se tentokrát děti zúčastnily divadelní dílny s názvem ,,Nadabuj si animák“. Kromě pavilonu B se vydala do Českých Budějovic i část pavilonu A.
Po příjezdu do Českých Budějovic, jsme se nejprve s dětmi vydali do parku Na Sadech k soše zakladatele města České Budějovice Přemysla Otakara II. Poté naše kroky vedly k dominantě Českých Budějovic Černé věži. A pak už jsme nabrali směr k divadlu, kde nás velice mile přivítala paní Vendula Kecová z Atelieru 3D a její kolega, herec Malého divadla pan Petr Hubík. A zábava mohla začít!
Po rozdělení dětí do dvou skupin, se děti postupně vystřídaly u dabování animovaného filmu a u pohybové aktivity. Zvuky, které vydávaly některé děti a jejich pohybové kreace, byly skutečně pozoruhodné. Některé děti se opravdu projevily jako velcí kreativci, kteří by mohly nahradit i skutečné herce. Po divadelní produkci našich dětí následovala návštěva blízké cukrárny, kde byla jejich vydaná energie doplněna. A doplňovalo se řádně! V rámci hesla Buď fit!, jsme po návštěvě cukrárny ještě pokračovali v prohlídce Českých Budějovic. Děti měly možnost se podívat na nádvoří českobudějovické radnice a vyslechnout zvonkohru, projít Piaristické náměstí a prohlédnout si zdejší klášter, kostel, budovu solnice a seznámit se s pověstmi, které se váží ke zdejší solnici a kostelu.
Výlet se skutečně vydařil. Na bludný kámen na náměstí Přemysla Otakara II. jsme nešlápli, a tak jsme se v pořádku opět vrátili do Tábora obohaceni o několik pěkných zážitků.


Petra Zavadilová