Hřiště 2014

29.08.2014 09:19

Video z akce si prohlédnete zde

Na konci srpna se neformální skupina Nohama na zemi, konkrétně Lukáš Pöchmann, Matěj Kalaš, Pavel Štván, Viktor Kalinič, Tereza Pavelcová, Zuzana Antropiusová, Marek Grepl, Roman Fousek a Jan Pöchmann, pokusila 

během 48 hodin pro Kaňku dobrovolnicky vybudovat na zahradě našeho areálu hřiště pro děti s postižením. Jejich nadšení pro dobrou věc rozpoutalo akci, do které se zapojily táborské i mimotáborské firmy. Původní záměr postavit hřiště pouze vlastními silami jsme při pohledu na stav zahrady po jednom dni bagrování rychle přehodnotili a domluvili jsme se vedením firmy Brisk Tábor, a.s., která nám již podruhé vyšla vstříc a poslala nám své odborníky na pomoc.

Konkrétně bylo třeba vyměnit staré dlažby za nové tak, aby hřiště bylo přístupné vozíčkářům, postavit 4 nové certifikované herní prvky včetně speciální houpačky "Hnízdo" pro děti s hendikepem a vystavit místo starého pískoviště nový prostorný dřevěný altán.

Rozpočet této dobrovolnické akce je více než 200.000 Kč. Oslovili jsme proto i naše partnery a dodavatele, kteří se k nám neobrátili zády a pomohli. Celá akce by neproběhla bez finanční pomoci společností ELK s.r.o. (finance na houpačku "Hnízdo" a materiál), Nadace České pojišťovny (finance na skluzavku a materiál) a bez pomoci firem Izomat Praha s.r.o., Vodňanský forest s.r.o., Bauhaus České Budějoivce, Betonárny BÖGL a KRÝSL k.s., Zemní práce Josef Vlna, Českomoravský štěrk, a.s., Karel Kalaš., Rumpold s.r.o., pana Karla Svobody a dalších. 

Speciální poděkování patří všem, kteří na místě strávili svůj volný čas a mnohdy si se silami sáhli na dno. Hřiště sice nestálo za 48 hodin a byla to pro všechny velká zkušenost, ale to, co je důležité vidíte na fotce- hřiště pro všechny děti v Kaňce stojí. Děkujeme Vám!

 

 

 

 

Podívejte se na průběh akce:

Původní stav hřiště:   Středa večer, začátek akce

Středa večer, začínáme si zoufat:       Středeční nocovka: 

Čtvrtek ráno, příjezd týmu Brisk:  Čtvrtek dopoledne:  

Čtvrteční nocovka: Pátek ráno: