Jarní tradici dobrovolnických aktivit v Centru Kaňka letos vydatně posílil silný tým dobrovolníků z České pojišťovny

16.04.2013 09:36

Rodiny dětí, zaměstnanci i přátelé Kaňky nám již pravidelně pomáhají při zahradnických pracích, úklidu, údržbě interiérů a dalších činnostech, na které v rozpočtu neziskových organizací málokdy zbydou peníze. V posledních letech se tato tradice příjemně ustálila na jarních a podzimních "akcích Z", po kterých následuje přátelské posezení u ohýnku a špekáčků.V letošním jaře jsme díky partnerství s Nadací České pojišťovny při pořádání Benefice s Ivanem Ženatým a orchestrem Bolech nalezli nový zdroj dobrovolníků. Využili jsme nabídky zaměstnanců České pojišťovny, kteří u nás u příležitosti pořádání Benefice byli na návštěvě. Při prohlídce Centra Kaňka je napadlo zorganizovat další pomoc Kaňce, tentokrát prostřednictvím dobrovolnického dne.

Dobrovolnický den si v jejich podání příliš nezadal se sledováním akčního filmu. 13 zaměstnanců České pojišťovny pro tento den odložilo telefony, klávesnice počítačů a formuláře. Po zuby vyzbrojeni zahradnickým náčiním, barvami a válečky dorazili ráno 11.4. k nám do Kaňky. Tři týmy rozdělené na "zahradníky", "malíře" a "tým šatna" se vrhly do terénu. Dobrovolníci s velkým nasazením a překvapivou zručností kompletně vyčistili, ostříhali a zušlechtili velkou zahradu areálu, pomohli nám vytvořit novou šatnu pro zaměstnance a vymalovali jídelnu i odstavný kout pro kočárky. Rozcházeli jsme se v podvečer, sice unavení, zaprášení a pocákaní od barvy, ale s oboustranným pocitem velkého kusu práce, který za námi byl vidět. Pevně věříme, že jsme se neviděli naposledy.

Při dobrovolnickém odpoledni druhého dne se pak rodiče s dětmi a zaměstnanci Kaňky mohli věnovat dalším činnostem na zahradě. Nashromážděný odpad jsme  dali do kontejneru poskytnutému společností Rumpold s.r.o. (tímto jí děkujeme!), zametli jsme cestičky a shrabali trávu a pozornost jsme věnovali úpravám terénu kolem nových nájezdů k pavilonu "A" a "B". Naši klienti ze stacionáře pro všechny pracanty připravili dopoledne jablkový závin a špekáčky od pana Pejši z Plané nad Lužnicí byly i letos výborné, děkujeme :-).
Všem, kteří  dětem s postižením tyto dva pracovní dny pomohli vylepšit prostředí Centra Kaňka, děkujeme. Svou pomocí nám umožňujete šetřit prostředky, které pak mohou být lépe využity při financování provozu Kaňky.