Jaro 2012 v Kaňce

19.04.2012 08:38

 

Návštěva dětí ze ZŠ Jarov v Kaňce

Podívejte se s námi na fotografie z návštěvy.

Loutkařský workshop

19. dubna vyráběly děti spolu výtvarnicí paní Srncovou a jejími hosty z Francie Antoinem a Nataschou loutky. Nálada byla výborná a loutky se moc povedly.  Děti nakonec hostům zazpívaly námořnickou píseň a předaly jim malé dárky, které samy vyrobily.

 

Takový normální masopust

Děti z Centra Kaňka oslavily 22. a 24. února Masopust se vším všudy. Na středeční akci Měxusu v Sezimově ústí se spolu s mnoha třídami spádových škol zúčastnily opravdového masopustního průvodu i vydařené veselice plné masek a zábavy, kterým ožilo dopoledne náměstíčko u Spektra. Kaňka se prezentovala jednotně v maskách za sněhové vločky, které si děti samy vyrobily. A protože masky k Masopustu patří, v pátek proběhl v Kaňce již tradičně karneval. Jak je vidět na fotkách, užili si dopoledne nejenom děti

V Kaňce se rozdávalo vysvědčení

Poslední lednový den má vždy sváteční atmosféru, neboť se na všech školách rozdává pololetní vysvědčení. Nejinak tomu bylo i na základní škole Kaňka o.p.s. Tábor, do které chodí děti „obyčejné i neobyčejné“. Jedná se o školu speciální, která integruje děti s různým typem postižení. V současné době ji navštěvuje 25 dětí. Výuka je zde zaměřována také na sdílení společných zážitků a skupinovou práci. Proto i předávání pololetních vysvědčení se stalo společenskou událostí, kdy se všichni žáci a jejich učitelé a asistenti shromáždili ve školní družině. Každý žák obdržel nejen své vysvědčení, ale vyslechl také několik slov o své práci z úst pedagogů a byl odměněn potleskem spolužáků. Většinou se jednalo o vysvědčení kombinované – slovní i numerické. Nejlepší žákyní se stala Tereza Kmetíková, která získala vyznamenání. Ale i ostatní děti prokázaly, že se v průběhu pololetí naučily mnoho nových poznatků, které jim pomohou v lepším zapojení do skutečného života. Žáci dostali také pochvalu třídních učitelů za aktivní přípravu vánoční besídky. Všem ,,kaňkovských“ dětem nezbývá než popřát mnoho úspěchů v druhém pololetí a dostatek chuti do další školní práce.