KONCERT, KTERÝ OTEVŘEL DVEŘE

28.09.2013 11:20

KONCERT, KTERÝ OTEVŘEL DVEŘE

Kapela studentů Jedličkova ústavu The Tap Tap a táborská kapela Tarapaca Jazz hrály na naplněném Žižkově náměstí na velkém pódiu pro veřejnou sbírku Kaňky na automaticky otevírané dveře pro vozíčkáře. Podívejte se na naše album fotografií.

Koncert The Tap Tap proběhl v rámci projektu studentů Gymnázia PdG Šimona Kuncla, Báry Jiříčkové a Aleny Třebické a absolventa Jedličkova ústavu Františka Oplatka, který byl podpořen z programu Think Big Nadace Telefónica. Koncert Tarapaca Jazz byl podpořen z grantového programu Nadace ČEZ.

Kdo tam byl, jistě bude souhlasit, že neopakovatelná atmosféra naplněného Žižkova náměstí nás všechny dostala. Přispěla i k tomu, že už během koncertu se do dárcovských pokladniček vybrala neuvěřitelná částka. Podle oficiálního Zápisu o výběru sběrací pokladničky Městského úřadu Tábor, který rozpečeťoval kasičky, se vybralo 95.419,- Kč. Mise celé akce je splněna a první dveře na fotobuňku pro vozíčkáře v Centru Kaňka (budou stát cca 100.000 Kč) budou do konce roku pořízeny.

Z hlediska fundraisingu jde pro Kaňku o obrovský úspěch, není totiž obvyklé, aby nezisková organizace získala během veřejné sbírky byť i třetinu takové částky. Velmi nás proto hřeje ten pocit, že nás v tom přátelé Kaňky podpořili a dali nám najevo, že o naší práci pro děti s postižením vědí a cení si jí.

Stále můžete přispívat na účet veřejné sbírky 191888806/0300, která nám pomůže pořídit i další z celkem tří dveří na fotobuňku.

 

Partneři: SC Metal , Hartmann Rico , zaměstnanci Brisk Tábor, a.s.

 
Dále děkujeme: Společnosti E-onAsociaci poskytovatelů sociálních služeb, o.s., firmě Latop.

Speciální dík patří i našim přátelům, kteří bez nároku na odměnu přispěli svým dílem ke zdárnému průběhu: skvělému moderátorovi Lukáši PöchmannoviRestauraci Střelnice, která poskytla bezbariérovou šatnu TapTapům a restauraci U dvou koček za slevu pro dárce. Farid Dilmaghani udělal pěkný plakát, který Vás zaujal a přišli jste. Pedram Dilmaghani zase celý večer fotil, abychom se měli čím chlubit. Dobrovolníci z ČSOB roznášeli po Táboře letáky, které vytiskli ve VSP DataRobert Pochylý z ČEZu naší akci věnoval svůj čas a zápal. Zaměstnanci Kaňky o.p.s. se vzdali volného dne a jako vždy přišli přiložit ruku k dílu. Studenti z Gymnázia PdG se chopili kasiček a po tři dny budou přesvědčovat lidi, aby nebyli lhostejní. The Tap Tap, Tarapaca Jazz a Agentura Zvuk vhodili část svých honorářů do kasiček veřejné sbírky. Plánská pekárna se zase postarala o bagety pro realizační tým. Táborský deník, Táborsko, Český rozhlas a server www.kulturne.com nám pomohli Vás o akci informovat. A Vy všichni jste pak dokázali vybrat mezi sebou tu neuvěřitelnou částku, která předčila všechna naše očekávání. DĚKUJEME VŠEM!