Výlet do Afriky

18.10.2012 08:24

 

Dne 18.10.2012 proběhl v Kaňce projektový den, který byl věnován Africe. Žáci se na tento den pečlivě připravovali v rámci různých předmětů. Seznámili se například se státy a městy Afriky, zvířaty, specifickým jídlem...Jako výsledek této společné přípravy vzniklo vystoupení dětí, které začalo úvodní projekcí o Africe na interaktivní tabuli se čteným doprovodem v podání žáků sedmé třídy. Atmosféru dokreslila píseň Jedem do Afriky a báseň. Dále jsme se ponořili také do zvuků a rytmů nejrůznějších bubnů a zatančili africký tanec. Zpestřením celé akce bylo malování na tělo, navlékání korálků a stůl plný afrického jídla - od tropického ovoce až po africký koláč.

Na celý výsledný program se přišli podívat žáci z 2. Zš Sezimovo Ústí. Zajímavou shodou okolností a náhod byla skutečnost, že jeden z žáků jmenované školy pocházel z Afriky a náš projekt obohatil vlastním autentickým vyprávěním a ukázkou tanců a zpěvů.

Celý projekt byl pro naše žáky velice přínosný, neboť formou společné práce a zábavy získali množství nových zajímavostí a informací o vzdáleném a překrásném kontinentu.

                                                                            MgA. Kateřina Oplatková Rezková