Řád královny Elišky Přemyslovny

30.09.2016 13:28

Letošní ročník slavnostního předávání řádů Elišky Přemyslovny se konal 23. 9. 2016 v Poslanecké sněmovně PČR. Z rukou ředitele Nadačního fondu Elišky Přemyslovny Augustina Karla Andrleho Sylora převzalo řád 21 významných žen, které působí v oblasti charity, kultury či např. zdravotnictví.

Řád obdržela i Irena Lintnerová zakladatelka a ředitelka Centra Kaňka, viceprezidentka pro ambulantní služby APSS ČR,
bývalá členka redakční rady časopisu Sociální služby, lektorka a terapeutka. Již před založením Kaňky působila jako organizátorka volnočasových aktivit pro děti s postižením a muzikoterapeutka, vždy prosazovala individuální přístup k dětem s postižením i dětem zdravým. Právě to je už 15 let jeden ze základních stavebních kamenů Centra Kaňka, které poskytuje předškolní a školní vzdělávání a sociální služby. Centrum v současnosti pečuje o 90 dětí s postižením a týdně se zde vystřídá zhruba 200 dětí zdravých v rámci volnočasových aktivit.

„Vnímám to nejenom jako ocenění své, ale i celého týmu, který Centrum Kaňka tvoří. Při předávání královnina řádu jsme se fotili před sousoším s hlubokým emočním nábojem – byla to Eliška Přemyslovna s malým Karlem IV., kterého v jeho sedmi letech viděla naposledy. Jsem ráda, že naše Kaňka umožňuje dětem s hendikepem zůstat společně s rodiči.“