Sněhuláci pro Afriku - i my můžeme pomáhat

16.05.2018 14:46

Sněhuláci pro Afriku - 2. místo

Již pátým rokem se děti z Centra Kaňka zúčastnili projektu Sněhuláci pro Afriku. Cílem tohoto projektu je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Pomáhá se tím, že za každého postaveného sněhuláka mezi sebou děti vyberou 50,- Kč. Za vybrané peníze se pak pro africké děti koupí kola. V rámci tohoto projektu byla vyhlášena soutěž, která probíhá ve dvou kategoriích- běžní sněhuláci a sněhulák na zadané téma.

Do kategorie “běžní sněhuláci” se zapojili někteří naši žáci jednotlivě, někteří stavěli skupinově, za třídu. Někteří využili momentů, kdy sněžilo a vrhli se do stavění, jiní sněhuláka ztvárnili tradičními i netradičními výtvarnými pracovními způsoby.

Soutěžním úkolem pro letošní rok bylo postavit “Sci-fi sněhuláka”. Chvilku vypadalo, že sněhuláka vůbec nepostavíme - nesněžilo, sněžilo a hned roztálo.  Začali jsme dokonce přemýšlet i nad jinou možností ztvárnění našeho soutěžního sněhuláka. Ale nevzdali jsme to a doufali, že zima ukáže to, co dělá zimu zimou. Nakonec jsme se dočkali toho správného počasí a postavili našeho sněhuláka, na kterého jsme hrdí. Do stavění Sci- fi sněhuláka se zapojili všichni žáci z Kaňky.

Doufat a věřit ve vhodné podmínky pro stavění se vyplatilo, protože jsme vyhráli 2. místo v kategorii Sci-fi sněhulák.

 

Monika Vyhnálková, vychovatelka a asistentka pedagoga