The TapTap: Nefňuka

09.02.2017 19:00

The Tap Tap: Nefňuka aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši a na moři

Jedinečné charitativní představení Centra Kaňka - projekt Nefňuka opouští budovu ND a v Táboře se představí ve své zájezdní verzi.
Scénář: Jiří Ornest, Režie: Jiří Ornest, Jakub Maceček, Hudba: Jaroslav Svoboda (kapela Traband), Scéna: Petr Matásek
Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři) je unikátní divadelní představení, které nenajdete nikde jinde na světě. V představení jsou maximálně zapojeni herci a muzikanti s různými handicapy. Čtyři elektrické vozíky členů Tap Tapu slouží jako motory k pohybům loutek a scénickým dějům. Právě způsob, jakým jsou kulisy a loutky rozpohybovány, je světově unikátní.
Hra se zpěvy Nefňuka vznikla podle knihy Jesus Betz francouzských autorů Freda Bernarda a Francoise Roca. Autorem scénáře je Jiří Ornest, který společně s Jakubem Macečkem hru i režíruje. Hudbu složil Jaroslav Svoboda (kapela Traband), scénu a loutky navrhnul Petr Matásek. Živou muziku a drobnější i větší role obstarají členové kapely The Tap Tap.
Vstupné: Velký sál: 250,- Kč, balkon 200,- Kč.

Vstupenky v prodeji v pokladně Divadla Oskara Nedbala, do 31.12. také na sekretariátu Centra Kaňka po domluvě na telefonu 734/100 558.

Představení podpořili: C-Energy Teplárna Planá, Město Tábor a Jihočeský kraj v rámci dotačního programu Podpora kultury. Děkujeme!