Z lodiček do lyžáků

03.04.2014 10:09

Pro děti s postižením z Centra Kaňka se letos již podesáté uskutečnil v rámci volnočasových aktivit týdenní zimní sportovně rehabilitační pobyt. 

Pro rodiny dětí s postižením, je to leckdy jediná možnost, jak svým dětem zajistit pobyt na horách, který je pro jejich vrstevníky samozřejmostí. Dostat děti na svah totiž obnáší kvůli speciálním požadavkům na organizaci i vybavení mnohá úskalí.

Jsme proto rádi, že se nám tuto tradici podařilo udržet i letos. Financování pobytu je každoročně nutné zajišťovat vícezdrojově. Kromě ubytování a skipasů je třeba zajistit i asistenty, instruktory a vychovatele pro ty z dětí, které si jedou vyzkoušet svou samostatnost bez rodičů. Je také třeba, kromě organizace výcviku tak, aby vyhovoval speciálním požadavkům dětí, zajistit půjčení a servis monolyží, jejich obsluhu i asistenci. 

Pro financování letošního pobytu byly použity přímé platby účastníků a výtěžek z dobročinného plesu Kaňky. S trochou nadsázky lze říci, že letošní plesání ve stylu Parukového bálu přešlo volným stylem v tanec na svahu. Ač se jarní počasí tvářilo tak, že Kaňce letos sníh nedopřeje, opak byl pravdou a všichni přijeli vylyžovaní a navíc opálení.

Na dofinancování sportovně rehabilitačního pobytu se podílel v rámci grantového programu "Podpora práce s dětmi a mládeží" v rámci projektu "Hory bez bariér" Jihočeský Kraj. Děkujeme i dobrovolníkům z řad přátel Kaňky, kteří se v rámci své dovolené zapojili a stali se na týden lektory nebo asistenty monolyžařů.