Za pohodou do Píseckých hor se společností E.ON

17.05.2014 08:26
Za pohodou do Píseckých hor – 17. 5. 2014
 

Sobotní ráno se netvářilo, díky deštivému počasí, zrovna pohodově, ale přesto nás to neodradilo a početná skupinka dětí i dospěláků z Kaňky se vypravila „Za pohodou do Píseckých hor“. Na svou akci pro zaměstnance nás totiž pozvala společnost E.ON Česká republika, s.r.o., se kterou dlouhodobě spolupracujeme, a která je nám při našich akcích a aktivitách často oporou.

První zastávka nás čekala na Ranči Ixion. Po krátké svačině a teplém čaji nás paní Jestřábová (majitelka ranče) provedla po výbězích a pastvinách, děti mohly být v přímém kontaktu se stády ovcí, koz, prasat a hlavně koní (ranč se specializuje na chov Mérenských koní). Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o jednotlivých zvířatech, jejich plemenech,  zvířata krmily, mohly si pohladit hříbata a klisny, některé děti využily i projížďky na koních.

I když přestalo pršet, zima se nám stále drala pod kůži. I tak návštěva ranče stála za to a děkujeme za vlídné přivítání a prohlídku ranče (www.rancixion.cz ).

V poklidné hospůdce Na Křížatkách u horké zelňačky, čaje a teplých kamen jsme nabrali dostatek energie na další putování.

Druhá zastávka byla Na Živci, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny. Malé děti se vydaly na putování za Teddym na Srní homoli a podařilo se jim najít nejen poklad, ale i samotného Teddyho. Skupina nejstarších školáků zase procvičila své znalosti na trase Eko kvízu.

Na jednotlivých stanovištích plnili úkoly týkající se ekologie, globálních problémů celé planety(www.zivec.cz ).

Třetí a zároveň poslední zastávkou byl penzion U Malířských, kde na děti čekaly dvě pohádky v podání divadla Studna.

Po skončení představení na děti čekala výtvarná dílna, kde si každý mohl vyrobit svou loutku ze dřeva, ozdobit ji různými látkami, vlnkami, mašlemi. Kdo nechtěl vyrábět, mohl se ohřát v restauraci za příjemného poslechu kapely Sešlí přátelé nebo dovádět na místním dětském hřišti ( www.penzion-u-malirskych.cz  ).

Co říci závěrem? Pohoda nakonec byla - a navzdory počasí překvapivě velká. Celý den se o nás jako vzorní hostitelé starali přátelé ze společnosti E.ON, kteří vydařenou akci zorganizovali.. Moc jim tímto děkujeme!