Integrovaný letní sportovně rehabilitační pobyt

15.07.2020

V týdnu od 11. do 18. července 2020 proběhl v Chlumu u Třeboně ve středisku Lesák náš tradiční sportovně rehabilitační pobyt dětí s postižením. Pobyty vychází z požadavku aktivního trávení volného času v integrovaném kolektivu. Rodiče mohou vypravit své děti samostatně (tuto variantu je třeba zejména u dětí menších, které jedou poprvé, konzultovat s vedoucí volnočasových aktivit), nebo se pobytu také zúčastnit a využít pak aktivit připravených i pro ně - mohou zvolit relaxaci či aktivní odpočinek (cvičení, výtvarná činnost, přednášky...). Většina rodičů dětí předškolního věku jede společně s dětmi, tato varianta je ideální. Dopolední a odpolední program tak prožívají děti s "tetami z Kaňky" a do postýlky je ukládá maminka nebo tatínek. Pro větší děti je to naopak velká příležitost se osamostatnit a užít si společnost vrstevníků.

Letošní pobyt se nesl ve znamení Indiánů. Všichni si vyrobili kostýmy a celý týden probíhala táborová hra v tomto duchu. Dobrovolníci z řad naší mládeže i naši zaměstnanci mají plné ruce práce s chystáním her a překvapení, která děti motivují a baví. 

Děkujeme všem, kdo se zasadili o to, že i letošní pobyt bylo možné finančně a organizačně zajistit, zejména Městu Tábor v programu na podporu jednorázových akcí zaměřených na děti a mládež.