Integrované sportovně rehabilitační pobyty

Každoročně Centrum Kaňka pořádá týdenní letní a zimní sportovně rehabilitační pobyt, který je vždy tématicky zaměřený a vychází z požadavku aktivního trávení volného času v integrovaném kolektivu. Rodiče mohou vypravit své děti samostatně (tuto variantu je třeba zejména u dětí menších, které jedou poprvé, konzultovat s vedoucí volnočasových aktivit), nebo se pobytu také zúčastnit a využít pak aktivit připravených i pro ně - mohou zvolit relaxaci či aktivní odpočinek (cvičení, výtvarná činnost, přednášky...). Většina rodičů dětí předškolního věku jede společně s dětmi, tato varianta je ideální. Dopolední a odpolední program tak prožívají děti s "tetami z Kaňky" a do postýlky je ukládá maminka nebo tatínek. Pro větší děti je to naopak velká příležitost se osamostatnit a užít si společnost vrstevníků.

V zimě jezdíme již několik let do Jánských lázní v Krkonoších. Zimní pobyt je ve znamení lyžování, bobování a koulování. Lyžují nebo bobují všechny děti, zdravé i s postižením. Pro děti, pro které je vhodná tzv. monolyže, ji zajistí Centrum Kaňka po domluvě s rodiči. Naši pracovníci jsou vyškolení k svážení a asistenci u monolyžařů. V případě zájmu rodičů naučíme svážet monolyži i je. Od roku 2023 bydlíme ve Svobodě nad Úpou v hotelu PROM.


Letní pobyt trávíme v Chlumu u Třeboně. Děti celým pobytem provází tematicky připravený plán činností. Sportovní a pohybové aktivity střídají výtvarné činnosti, zpívání a hraní, koupání a vycházky. V uplynulých letech jsme prožili pobyty ve znamení Indiánů, Pravěku, Námořníků apod. Připravena je i nabídka programu pro rodiče. Rekreační středisko Lesák.

  • Podrobnosti a další informace: Lenka Michalová, vedoucí volnočasových aktivit, michalova@kanka.info, tel.: 776 752 242.

Dokumenty ke stažení:

  • Všeobecné podmínky pro účastníky pobytů a táborů, poskytovaných Centrem Kaňka
  • Přihláška na zimní sportovně rehabilitační pobyt v Krkonoších
  • Přihláška na letní sportovně rehabilitační pobyt v Chlumu u Třeboně