Koncert, který otevřel dveře

28.09.2019
David Stypka & Terezie Kovalová & Bandjeez
David Stypka & Terezie Kovalová & Bandjeez

Už po sedmé na svatého Václava 28. září odpoledne vypukl velký charitativní koncert Centra Kaňka na Žižkově náměstí v Táboře. Jako zlatý hřeb letos vystoupili David Stypka & Terezie Kovalová & Bandjeez, dále nám hrály naše spřátelené kapely Cihelna a spol., Le´Grace, Music Stars ZUŠ Sezimovo Ústí... Sportovní, výtvarná i zážitková stanoviště nejen pro rodiny s dětmi a další doprovodný program podle motta bourání bariér zabavili všechny přítomné mezi vystoupením kapel.


Už v pátek vyrazili studenti ze septimy Gymnázia PdC s kasičkami naší veřejné sbírky do ulic Tábora - zvali Vás na koncert a prosili o příspěvek do sbírky. Během sobotního odpoledne pak stáli na Žižkově náměstí. Podařilo se vybrat krásnou částku 74.299 Kč, která přispěje Centru Kaňka na rekonstrukci prostor denního stacionáře pro děti a mládež s postižením.

Za tímto krásným výsledkem naší charitativní akce stojí nejenom organizace, které akci finančně podpořily nebo nám pomohly s jejím technickým zajištěním. Zapojilo se i kolem 60 dobrovolníků z řad zaměstnanců Centra Kaňka a jejich rodinných příslušníků, rodičů dětí, studentů a přátel Kaňky, spřátelené kapely nám opět hrály bez nároku na honorář. Děkujeme Vám všem!

Akci podpořil NF AVAST, Jihočeský kraj v rámci dotačního programu Podpora kultury, Město Tábor v rámci dotací z kulturního fondu. Poděkování patří i společnostem Technické služby Tábor a E.ON Česká republika. Akce proběhla pod záštitou starosty města Tábor. V souvislosti s akcí nám navíc společnosti Brisk a API CZ věnovaly finanční dar.

Album fotek z akce najdete zde.