Krokoměrky ve Voticích

14.10.2023

Krokoměrky jsou turistický oddíl neobyčejných dětí z Centra Kaňka. Jsme na ně pyšní:
"Dnes Krokoměrky nachodily cca 10km. Ráno jsme se z Votic vydali Alejí svobody ke krásnému altánu a vyhlídce na Votice, kde jsme posvačili. Stoupali jsme poměrně do kopce a na protějším vrchu na nás vykukovala kaplička sv. Vojtěcha, která se zdála hooodně vysoko. Oklikou jsme k ní ale přes vesnici Hostišov kolem poledne dorazili. Sice nás provázela polojasná obloha, na ohýnek ideální počasí, ale vichr, který se pod vrchem zdvihal nás velmi rychle přesvědčil, že z ohýnku dnes nebude nic a buřty povezeme zpátky. Však také kopec nesl příznačný název Větrov. Než jsme vystoupali ke kapličce z vichru se stala fujavice - vítr byl ale teplý, jen kšiltovky lítaly.
Děti si odsouhlasily, že nechtějí studený oběd😃 v podobě zbytku svačiny a studeného buřta a tak jsme výlet zakončili v restauraci U modré kočky - a opět milá obsluha, příjemné prostředí, dobré jídlo, ceny příznivé. Byl to krásný den i bez ohýnku… Budeme se těšit v listopadu zas!"
Za Krokoměrky Markéta Blovská, Michal Laburda, Dušan Menšík, Lenka Sekalová, Anna Senková, Katka Kovářová a Kuba Navrátil.