Může malý vozíčkář nebo dítě s mentálním postižením lyžovat?

10.02.2022

Může! Po loňské pauze už po šestnácté vyráží Centrum Kaňka druhý týden v březnu do Krkonoš na integrovaný sportovně-rehabilitační pobyt dětí s postižením. Učíme tak děti s postižením a celé jejich rodiny aktivnímu způsobu života a bojujeme proti jejich izolaci.

Podle svých možností se i letos děti učily jezdit v monolyži, lyžovat, nebo jen bobovaly. Odpoledne je čekaly hry, procházky, bazén i další společný program. Náš monolyžařský tým budí na sjezdovkách Černé hory zaslouženou pozornost. Letos tým monolyžařů tvořil 8 statečných, 8 jejich svážečů a 8 asistentů. I ostatní družstva bobařů, začátečníků, mírně pokročilých a už zdatných lyžařů byla letos maximálně naplněna. Děkujeme tímto vlekařům ze Skiresortu Černá hora - Pec za profesionální a lidský přístup a podporu.

Pro zajištění pobytu pro děti s postižením shání Centrum Kaňka každoročně vícezdrojově finance. Část skutečných nákladů na bezbariérové ubytování, dopravu na sjezdovku, mzdových nákladů asistentů i instruktorů, speciálních pomůcek atd. hradí účastníci, ale každoročně hledáme pro dofinancování této akce další dotace a partnery.