Ohlédnutí: Koncert, který otevírá dveře pošesté

01.10.2018

TISKOVÁ ZPRÁVA: KONCERT, KTERÝ OTEVÍRÁ DVEŘE - OHLÉDNUTÍ

Ještě v nás doznívají emoce a únava z naší největší prezentační a dobročinné akce, ale už teď se shodujeme v tom, že i letošní koncert se vydařil a podařilo se nám vrchovatě naplnit náš záměr: uspořádat pro Tábor kulturní a zároveň osvětovou akci, která podpoří naši velkou veřejnou sbírku na podporu terapeutických programů v Centru Kaňka.

Obrovský dík patří Vám všem, kteří jste zaplnili náměstí TGM, bavili se a přispívali do kasiček veřejné sbírky. Krásná atmosféra, kterou nám dokážete připravit, je obrovskou vzpruhou a motivací pro všechny z Centra Kaňka a pomáhá nám pomáhat dětem s postižením a jejich rodinám.
Koncert by se nemohl uskutečnit bez každoročního nezištného vystoupení kapel Music Stars ZUŠ Sezimovo Ústí pod vedením Ivany Zelenkové, Le´Grace, kteří nás hudbou provází po celý život Kaňky, naší spřátelené a nám fandící Cihelny a spol. Už podruhé pro nás zahráli Tábor Superstar Band fragmenty z rockové opery Jesus Christ Superstar, tentokrát s nimi pro Kaňku zpíval i Honza Toužimský. Moc si vystoupení výše uvedených protagonistů vážíme a děkujme za čas, který mohli strávit svými zájmy nebo s rodinami. Je dobře, že ho věnovali Centru Kaňka.
Odpoledne vystoupila také pozvaná kapela Jablkoň. Jejich skladba "Nesmělá" doprovodila vystoupení dětí z Kaňky s dopomocí svých asistentů a učitelů. Před takovým davem vystupovali poprvé, ale moc si to užili a pracovnímu názvu "Kaňka a její tygři" neudělali ostudu. Pro rodiče "našich dětí" jsou takové momenty důkazem, že postižení není bariéra, a že jejich děti dokáží s vhodnou dopomocí to, co jejich zdraví vrstevníci.

Akci již tradičně podpořili: Jihočeský kraj v rámci kulturních grantů, Město Tábor v rámci dotací z kulturního fondu, Brisk Tábor a.s. a APSS ČR. Poděkování patří i společnostem Technické služby Tábor a E.ON Česká republika. Hrdiny naší akce jsou studenti sexty Gymnázia PdC pod vedením profesora Kálala, kteří neváhali nasadit sebe sama a přesvědčit veřejnost, že je důležité přispět. Záštitu akci dala a na místě nás podpořila místostarostka Města Tábor paní Kateřina Bláhová.

Velký dík patří našim věrným přátelům, na které se obracíme o pomoc každoročně. Ať už jde o návrh grafiky plakátů, jejich tisk, výrobu triček pro dobrovolníky, dodání nápojů a občerstvení, zapůjčení vybavení, focení akce, pomoc při stavbě a bourání pódia a stánků a dalších "drobností", bez kterých bychom ale koncert na podporu veřejné sbírky nedokázali zorganizovat: Farid Dilmaghani, KALAS Sportswear s.r.o., RUDI a.s., Rodinný pivovar Bernard, Luděk Lou Myler, Pedram Dilmaghani, paní Skalská, Janičová, Rousová, Dvořáková, Krákorová a Kočerová, paní Holcová, zaměstnanci Kaňka o.p.s. a jejich rodinní příslušníci, Pekárna Štěch a další.

Krásná částka, pečlivě počítaná a potvrzená pracovníky Města Tábor, pomůže rozvoji našich terapií pro děti s postižením v Centru Kaňka. Letos je to úžasných 83.284,- Kč.

Webové album fotek najdete zde.