Schodišťová plošina

12.06.2023

Bezbariérový přístup žákům a uživatelům terapií do 1. patra pavilonu C dlouhá léta poskytovala stará schodišťová plošina. Už několik let signalizovala, že její životnost se chýlí ke konci a v poslední době se její použití podobalo bojové hře. Bylo ale nezbytné, aby bezbariérový přístup do všech pater (a tedy ke všem našim službám) našeho Centra byl pro uživatele zachován – a plošina byla vzhledem k dispozicím objektu jediné možné, a i přes vysoké náklady na její pořízení paradoxně také nejlevnější řešení.

V realitě naší obecně prospěšné organizace to znamená "někde sehnat" téměř 500 tis. Kč. Naštěstí existují naši partneři a spolupracující organizace, na které se vždycky v takové nouzi s dofinancováním našeho provozu obracíme. Nezklamali... a my můžeme poděkovat Nadaci ČEZ, Nadaci Charty 77, Olivově nadaci a společnostem VKV Praha s.r.o. a HOCHTIEF CZ a.s. Tímto také děkujeme za drobné finanční dary: Honebnímu společenství Klokoty - Zahrádka, Asociaci rodin dětí s DMO, Studentskému parlamentu Gymnázia PdC.

A 2. června proběhla demontáž staré a instalace nové schodišťové plošiny. Zajistí i nadále bezbariérový přístup pro všechny děti a mladé dospělé, kterým hendikep neumožňuje zdolat schody vlastními silami. V prvním patře pavilonu C se nyní nachází třída naší speciální ZŠ, odpoledne je využíván pro družinu a v denním provozu zde fungují pracovny fyzioterapie a ergoterapie.