Sněhuláci pro Afriku 2018/2019

07.05.2019

Žáci z Kaňky se šestým rokem zapojili do projektu Sněhuláci pro Afriku, jejímž cílem je pomoci africkým dětem ke vzdělání. Pomáhá se tím způsobem, že za každého postaveného sněhuláka se vyberou peníze. Za vybranou částku se africkým dětem koupí kola. V loňských letech se vybíralo za sněhuláka 50,- Kč. Letošní rok byla změna, finanční částka byla dobrovolná. Sněhuláka lze ztvárnit ze sněhu, různými výtvarnými či pracovními technikami, nápaditosti se meze nekladou.

Letošní rok byly také dvě kategorie, běžný a soutěžní sněhulák. Pro tentokrát bylo soutěžní téma Cimrmanovský sněhulák. Žáci se zapojili do obou kategorií, někteří jako jednotlivci jíní jako tým. Cimrmanovského sněhuláka stavěli společně všechny děti z Kaňky.

Stavění společného, soutěžního sněhuláka si moc užili. Využili jsme skoro prvního sněhu, protože jsme nevěděli jaké budou sněhové podmínky. I přes velkou snahu se letos nepodařilo obhájit loňské 2. místo. My se však nevzdáme a příští rok se pokusíme o umístění na vítězných příčkách.

Monika Vyhnálková, vychovatelka a asistentka pedagoga