Kaňka na horách

19.02.2019

Proč by malý vozíčkář, nebo dítě s mentálním postižením nemohli lyžovat?

Už po patnácté vyrazilo Centrum Kaňka druhý týden v březnu do Krkonoš na integrovaný sportovně-rehabilitační pobyt dětí s postižením. Učíme tak děti s postižením a celé jejich rodiny aktivnímu způsobu života a bojujeme proti jejich izolaci.

Podle svých možností i letos děti jezdily v monolyži, učit se lyžovat, nebo jen bobovat. Odpoledne je čekaly hry, procházky, bazén i další společný program. Náš monolyžařský tým budí na sluncem zalité sjezdovce zaslouženou pozornost. O poznámky typu"...to je asi dobrej adrenalin, ne?" z úst ostatních lyžařů není nikdy nouze. A adrenalin to je! Jak vypadá sjezd s monolyží? Video najdete zde.  Letos čítal tým monolyžařů 7 statečných, 7 jejich svážečů a 7 asistentů. I ostatní družstva bobařů, začátečníků, mírně pokročilých a už zdatných lyžařů byla letos maximálně naplněna. Hotel Aurum v Černém dole, který nám už léta poskytuje bezbariérovost, prostor pro rehabilitaci i veškeré potřebné zázemí, praskal ve švech. 

Pro zajištění pobytu pro děti s postižením shání Centrum Kaňka každoročně vícezdrojově finance. Část skutečných nákladů na bezbariérové ubytování, dopravu na sjezdovku, osobních asistentů i instruktorů, speciálních pomůcek atd. hradí účastníci, ale každoročně hledáme pro dofinancování této akce další partnery. Za letošní pobyt děkujeme Jihočeskému kraji a Teplárně Tábor, a.s.