The TapTap Nefňuka pro Kaňku

09.02.2017

Kaňka o.p.s. popáté v Divadle Oskara Nedbala při své benefici: beznohého Kristla Špána ve čtvrtek 9. února poháněly vozíky The TapTap - a sklidili nadšené ovace publika

Centrum Kaňka už 15 let poskytuje vzdělávání, sociální služby a integrované volnočasové aktivity pro děti s postižením z Tábora a okolí. Letos už pátým rokem pořádala jako jednu z cest, jak dofinancovat svůj provoz, tradiční jarní divadelní představení. Cílem představení byl pro Kaňku vždycky výtěžek, který pomáhal upravit prostory jejich areálu v Helsinské ulici tak, aby lépe vyhovovaly potřebám dětí s hendikepem.

Letošek byl velkou výjimkou. Hlavním cílem letošního divadelního představení bylo totiž financovat představení samotné. Představení Nefňuka spolku The Tap Tap je totiž naprosto výjimečná záležitost, kterou Šimon Ornest a jeho tým zasadili původně na Novou scénu Národního divadla. A u jeho cesty z Prahy do táborského divadla musela Kaňka být.

Tuhle novinku jsme náhodou objevili už před rokem, a protože je tak blízká naší práci s dětmi i jejich rodinami, hned jsme s The Tap Tap navázali jednání. V tu dobu ale jeho zájezdní varianta byla pouze snem. Když jsme pak v říjnu s Lenkou Krupanskou, produkční Nefňuky, stála v Divadle v Táboře, pouze jsme mohly sčítat důvody, proč tohle představení v Táboře hrát nemůžeme: nemáme tu bezbariérové pódium, sociální zázemí pro herce vozíčkáře, jeviště je daleko menší než Nefňuka dosud měl... Ale protože jak Kaňka, tak The TapTap velice stáli o to, aby Kristl Špán jako hlavní hrdina v Divadle v Táboře zahrál, shodli jsme se, že téměř všechno má nějaké řešení, důležité je chtít. A o tom je koneckonců i poselství inscenace Nefňuka: Osud není vždy úplně spravedlivý. Ale ať už člověka potká cokoliv, důležité je nevzdávat se a jít si za svým snem.

Proto jsme nesmírně hrdí, že navzdory počátečním překážkám, ve čtvrtek v Táboře The Tap Tap s projektem Nefňuka sklidili ovace ve stoje a nadšené reakce publika. Atmosféra byla naprosto jedinečná a strhující. Rádi bychom proto všem, kteří se o to zasadili vyjádřili dík. Nejenom Divadlu, The Tap Tap a lidem kolem Nefňuky. Představení kromě vstupného diváků finančně podpořila C-Energy Teplárna Planá, Město Tábor a Jihočeský kraj v rámci dotačního programu Podpora kultury."

A tak jako C-Energy a všichni, kdo si koupili vstupenku, podpořili Nefňuku, má i Kaňka svého partnera. Při slavnostní příležitosti letošního divadelního představení Kaňka převzala od společnosti Silon s.r.o. již počtvrté šek na 100.000 Kč na podporu jejího provozu a služeb dětem s postižením. Děkujeme!

Album fotek