Zahradní slavnost 2018

22.06.2018

15. června 2018 jsme v Centru Kaňka oslavili zároveň dvě příležitosti. Kaňka slavila 16 let od svého vzniku, proto už od časného odpoledne probíhal na celé zahradě velký program pro rodiny s dětmi s názvem Kaňkohraní, podpořený z dotací KF Města Tábor. Děti sbíraly odměny na stanovištích, dívaly se na kejklíře PETa a báječné představení svých kamarádů z Kaňky, zkoušely si zabubnovat, malovat obří plátno, vyrobit mýdlo a na tvář si nechaly namalovat oblíbené zvířátko. Této události jsme v 18 hodin využili ke slavnostnímu aktu představení Stromu Olgy Havlové všem přítomným, kterých bylo letos rekordních 450. V roce 2018 by se totiž Olga Havlová dožila 85 let. K této příležitosti bude po celé České republice vysazeno 85 stromů dobré vůle. Město Tábor a Centrum Kaňka si považují za čest, že se mohli připojit k projektu Výboru dobé vůle - Nadace Olgy Havlové.

"Máme ohromnou radost, že jeden ze stromů Olgy Havlové poroste právě tady, na naší zahradě. Víme dobře, že paní Olga měla ráda děti a že se snažila o to, aby ty s hendikepem mohly vyrůstat společně s ostatními vrstevníky. Totéž je cílem Centra Kaňka, kde se pod jednou střechou potkávají dětí zdravé i s postižením, a kde i ty s postižením vždycky dostanou podobné šance jako ty zdravé," řekla ředitelka centra Irena Lintnerová a místostarostka města Kateřina Bláhová její slova potvrdila: "Jsem přesvědčená o tom, že jsme vybrali pro strom Olgy Havlové to nejvhodnější místo v celém Táboře. Projekt Výboru dobré vůle považuji za úžasný." Podobně se vyjádřil i starosta Jiří Fišer. Odhalování pamětní desky se ujaly čtyři dámy: Irena Lintnerová, Kateřina Bláhová a za VDV Libuše Bautzová a Irena Šatavová.

Všichni společně pak přešli do druhé části zahrady, kde pokračovala oslava. Rozkrojili jsme a společně se všemi dětmi snědli obří narozeninový dort. Starosta Jiří Fišer pogratuloval oběma zakladatelkám, Ireně Lintnerové a Ivě Míkové a poděkoval jim i celé organizaci za jejich práci s dětmi s postižením. Pak už následovalo jen představení kouzelníka a slavnostní šerpování žáků naší školy, kteří letos vycházejí. Až do večera jsme pak společně pokračovali v oslavě při písničkách kapely Le´Grace.

Album fotografií je zde.

Více informací o plánování slavnostního aktu zasazení Stromu Olgy Havlové najdete zde.